Horácké noviny
Téma:

Třebíčská bude o prázdninách komplet

Aktuality - 11.06.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Během letních prázdnin se uzavře tříletý cyklus, v jehož závěru bude kompletně zrekonstruována Třebíčská ulice ve své horní částí. Obslužná komunikace, sloužící především majitelům rodinných domů, je aktuálně opravována v úseku od Havlíčkovy ulice po ulici Palackého. » celý článek


Vandalství nechtějí tolerovat

Aktuality - 11.06.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Kvůli vládním opatřením, týkajících se prevence šíření koronaviru, stále zůstává drtivá většina školáků doma. To se týká především druhého stupně základních škol a středoškoláků. Poflakující se mládež pak hledá různá povyražení a často za sebou nechává i nepěknou spoušť. To je hlavním důvodem, proč se následujícího zasedání okříšských zastupitelů 17. června bude účastnit vedoucí tamního obvodního oddělení Policie ČR.

» celý článek

Za dva roky a něco se bude stříhat páska

Aktuality - 04.06.2020

TŘEBÍČ (pch, js) - Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Kraj Vysočina jako hlavní investor zaplatí za nový objekt 344 900 000 korun. » celý článek

Třebíč se včera rozloučila s trenérem Novákem

Aktuality - 28.05.2020

Třebíč (mm) - Hokejová Třebíč se zahalila do černého. V úterý večer totiž všechny sportovní příznivce na Třebíčsku zasáhla krutá rána. Ve věku sedmačtyřiceti let totiž nečekaně zemřel sportovní manažer a hlavní trenér prvního týmu Radek Novák. „S nesmírnou lítostí oznamujeme, že náhle zemřel hlavní trenér a sportovní manažer Horácké Slavie pan Radek Novák. Jménem Horácké Slavie vyjadřujeme celé rodině a pozůstalým upřímnou soustrast,“ stálo ve středu ráno na klubovém webu Horácké Slavie.

» celý článek

O víkendu startují fotbalové soutěže!

Aktuality - 21.05.2020

Třebíčsko (mm) - I když jarní část všech fotbalových soutěží, s výjimkou dvou nejvyšších, byla už před časem zrušena, o nadcházejícím víkendu se na fotbal půjde. Tedy alespoň v Opatově, Kněžicích a Předíně, kde prvním kolem statuje o víkendu Horácká liga, ale také v Litohoři a Lesonicích, kde startuje Radvanský pohár.

» celý článek

Policisté budou sousedit s hasiči

Aktuality - 14.05.2020

JAROMĚŘICE N./ROK. (ap) - Nová služebna státních policistů v Jaroměřicích má být dokončena do konce května. Potvrdilo se to při kontrolním dnu budovy v rekonstrukci u autobusového nádraží, který se konal ve středu minulý týden. Policisté tam budou v nájmu. Veškeré stavební úpravy a instalace ve výši téměř čtyř milionů korun jdou na vrub města. Služebna státních policistů vzniká úpravou původní zbrojnice jaroměřických hasičů z roku 1925. Ta však už byla pro novou automobilní hasičskou techniku malá, výjezdová vrata vedla nevhodně přímo do křižovatky a zub času se na ní také projevil. Hasiči se proto loni přestěhovali do krásné nové zbrojnice na Kapinusově ulici.

» celý článek

Lucerna chvíli jako by levitovala nad kupolí

Aktuality - 06.05.2020

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Kupole kostela svaté Markéty v Jaroměřicích přišla o svoji lucernu. Touto malou věžičkou na vrcholu chrámu proudí přirozené sluneční světlo do jeho vnitřních prostor. Osmiboká lucerna se minulou středu krátce po poledni elegantně snesla na prostranství před hlavním vchodem do kostela.

» celý článek

Brigádnice v lesích stahují klest a čistí paseky

Aktuality - 28.04.2020

TŘEBÍČSKO (ap) - Vyhlášení nouzových opatření kvůli epidemii koronaviru v Česku zastavilo akce pro veřejnost, které pro letošní rok připravily také Lesy České republiky. Státní podnik plánoval akce na sázení stromků, ale po vyhlášení nouzového stavu jejich konání do odvolání přerušil. Původně měli lesníci v plánu udělat od března do konce října pro veřejnost po celé republice pod názvem Den za obnovu lesa asi 400 akcí.

» celý článek

Historický okamžik právě nastává

Aktuality - 04.06.2020

TŘEBÍČ (mach) - Dlouho očekávaná revitalizace Karlova náměstí konečně startuje. Tento týden město vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele. Už v srpnu se přípravné práce dotknou běžného života na náměstí. S dokončením revitalizace se počítá do konce září roku 2022.

» celý článek

Střecha volá po opravě

Aktuality - 28.05.2020

TŘEBÍČ (mach) - Střecha Zadní synagogy a sousedního penzionu na Subakově ulici v Třebíči vykazuje známky poškození. Latě se pod vahou bobrovky značně prohýbají a do střechy zatéká. Vedení města z toho důvodu vyzvalo čtyři třebíčské stavební firmy k podání nabídky na veřejnou zakázku - opravu obou střech.

» celý článek

Motorkami rozryli chráněné údolí

Aktuality - 21.05.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Divoká Oslava pod Náměští je malebným a panenským koutem přírody. Za tamními krásami, které ve svých meandrech vytváří do údolí hluboce zaříznutá řeka, se sjíždějí trampi, turisté či cykloturisté z celého Česka. Bohužel do údolí občas zavítá i nevítaná návštěva. Podobně jako tomu bylo začátkem května, kdy sem vtrhla partička motokrosařů, aby zničila vše, co se jim dostane do cesty.

» celý článek

Horácké noviny v nové podobě

Aktuality - 14.05.2020

Doba je těžká a ať chceme nebo nechceme, téměř všechno se mění. Situace je natolik složitá, že se mění i Horácké noviny. Je to na jednu stranu nepříjemné, ale musí-li změna přijít, tak musí být jednoznačně k lepšímu.

» celý článek

Nový, bezpečný a se závorami

Aktuality - 14.05.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Okříšští zdárně přežili čtrnáctidenní dopravní peklo, kdy byly uzavřeny dvě ze tří příjezdových cest do obce. Budiž jim za to odměnou nově zrekonstruovaný železniční přejezd, osazený závorami pro motoristy i pro pěší. Na otevření průjezdu od Třebíče si ale motoristé budou muset ještě šest měsíců počkat.

» celý článek

Na čarodějnice už trojka jela

Aktuality - 06.05.2020

DUKOVANY (red) - Minulou středu operátoři v reaktoru obnovili řízenou štěpnou řetězovou reakci na 3. bloku a ve čtvrtek ve 22:50 hod energetici začali dodávat bezemisní elektřinu do přenosové sítě. Nyní postupně zvyšují výkon bloku. Stoprocentního výkonu dosáhl blok v neděli.

» celý článek

Opozice se pokusila zneužít školky

Aktuality - 28.04.2020

TŘEBÍČ (mach) - V podstatě ze dne na den začal po celém Česku panovat nouzový stav. Děti na Vysočině se po jarních prázdninách už nevrátily do školních lavic. Rodiče dětí, navštěvujících mateřskou školku, měli na výběr, školky se v Třebíči nezavřely. Pro jedny bohudík, pro druhé údajně neřešitelný problém.

» celý článek


Archiv zpráv