Horácké noviny
Téma:

Polanka je připravena, v sobotu otevírá

Publicistika - 11.06.2020

TŘEBÍČ (pch) - Oblíbené místo letní relaxace koupaliště Polanka je připraveno na letní sezonu. Své brány otevře už tuto sobotu. A každý rok, i letos čeká návštěvníky řada vylepšení, směřujících především k jejich spokojenosti. » celý článek


Přípravy odstartovaly už letos

Publicistika - 11.06.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Příští rok se v Okříškách ponese v duchu významných výročí. Nejen že se mílovými kroky blíží 150. výročí železniční trati Znojmo - Okříšky, ale městys si zároveň připomene úctyhodné 650. výročí od první písemné zmínky o obci. Taková jubilea už stojí za pořádnou oslavu, s jejíž přípravou se začíná už nyní.

» celý článek

Opravují střechu fary v klášteře

Publicistika - 04.06.2020

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (ap) - Probíhajících rozsáhlých oprav na střeše bývalého barokního kláštera servitů v Jaroměřicích si už jistě všiml každý pozorný obyvatel či návštěvník města. A mnohý z nich si jistě řekl, že odtud musí být nádherné výhledy na panorama Jaroměřic.

» celý článek

Něco jako Svazarm by dnes bylo také potřeba

Publicistika - 28.05.2020

TŘEBÍČSKO - Ministerstvo obrany rozdělí v následujících letech 275 milionů korun na přípravu lidí k obraně státu. S návrhem novely zákona o zajišťování obrany ČR v pondělí minulý týden souhlasila vláda. Příjemcem peněz by měly být mimo jiné branné spolky, otevírá se tak cesta i pro tzv. domobrany. Těm chce obrana účast ztížit prostřednictvím akreditačních komisí.

» celý článek

Peníze ze sbírky jsou na cestě k potřebným

Publicistika - 21.05.2020

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Sbírka, kterou moravskobudějovická radnice vyhlásila v souvislosti s onemocněním COVID - 19, minulý pátek skončila. Peníze pomohou potřebným. Na dvou účtech se nakonec sešlo téměř šest set tisíc korun. Zeptali jsme se starosty Vlastimila Bařinky, co na to říká.

» celý článek

Oblastní charita Třebíč je stále na příjmu

Publicistika - 06.05.2020

TŘEBÍČ (red) - Situace se sice začíná pomalu uvolňovat, ale obezřetnost je stále namístě. Většina charitních služeb, kromě terénních a ubytovacích, je i nadále se svými klienty převážně v on line spojení, jejich pracovníci mají pořád co dělat, protože komunikace všemi možnými dostupnými prostředky (telefony, e-maily, skype, FB) se čile rozproudila a má vzrůstající tendenci.

» celý článek

Zpátky do školy s rouškou a dobrovolně

Publicistika - 06.05.2020

TŘEBÍČ (mach) - Pozitivně testovaných lidí na Covid - 19 nestále ubývá. Situace v Česku se uklidňuje a život se pomalu vrací do normálních kolejí. Do škol by se měly vrátit děti. Plány na jejich návrat se ale stále mění. Vláda zohledňuje aktuální situaci a na základě toho také upravuje svá nařízení. Dobrovolné vrácení dětí do lavic je zatím naplánováno na pondělí 25. května. Kolika dětí se to bude nakonec týkat a v jakém režimu bude výuka probíhat, je zatím známo jen v hrubých obrysech.

» celý článek

Stav nouze urychlil zavádění vyučování „na dálku“

Publicistika - 24.04.2020

TŘEBÍČ (er, ap) - Pro školáky a studenty je domácí karanténa stejně náročná jako pro dospělé. Pokud se ale celá třída několikrát týdně spojí ve virtuálním prostředí, v němž se děti a učitel navzájem vidí, pomáhá to udržet souvislost vzdělávání i vztahů.

» celý článek

Stěhování je už na spadnutí

Publicistika - 04.06.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Okříšskou knihovnu čeká velké stěhování. Zatím ještě stále sídlí v prostorách školy, které jsou potřeba pro zřízení jedné třidy mateřské školky. Knihovna se přestěhuje do centra městyse do objektu bývalé spořitelny. Aktuálně finišují stavební úpravy interiéru. Na samotné stěhování sedmnácti tisíc knih dojde zhruba v polovině června.

» celý článek

Za Příhořím se už rýsuje nová čtvrť

Publicistika - 28.05.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Nová část města vyrůstá přímo před očima. Řeč je o lokalitě za Příhořím nad údolím řeky Oslavy. Na někdejší louce vyroste během následujících let pětadvacet rodinných domů. Infrastruktura se už buduje.

» celý článek

Do kolonie jedině od Hvězdy

Publicistika - 21.05.2020

TŘEBÍČ (mach) - Při cestě do zahrádkářské kolonie za poliklinikou na Vltavínské ulici budou majitelé zahrádek již brzy jezdit po zbrusu nové komunikaci z lokality Na Hvězdě. V prostoru mezi zahradami a poliklinikou totiž probíhá zasíťování pozemků pro výstavbu rodinných domů a spojovací asfaltka od Družstevní ulice vezme za své.

» celý článek

Na zámku se našly pozůstatky parního stroje

Publicistika - 14.05.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - V prostorách někdejší manufaktury kapucínského kláštera nad zámkem vznikne moderní bydlení pro mladé rodiny. Jedná se o vnitroblok budovy s číslem popisným 17 v těsné blízkosti někdejšího kostela Panny Marie Andělské. Po kompletní rekonstrukci vznikne osm moderních bytových jednotek o velikosti 2+KK.

» celý článek

Kraj hledá úspory

Publicistika - 06.05.2020

VYSOČINA (mach) - Nejen město Třebíč, ale už i Kraj Vysočina mapuje možné úspory ve schváleném rozpočtu. Koronavirus zúčtuje s námi všemi, krajský úřad nevyjímaje. Seznam úspor se teprve rýsuje. Zatím je jasné, že se úspory nedotknou financování příspěvkových organizací.

» celý článek

Lihová vůně dezinfekce se line Třebíčskem

Publicistika - 28.04.2020

TŘEBÍČSKO (mach) - Zásobování dočasně nedostupných dezinfekčních prostředků se postupně vrací k normálu. Vůně lihu je cítit při vstupu do úřadu, obchodů, lékařských zařízení i škol. I lidé se ji naučili dennodenně používat. Prvotní nedostatek dezinfekce v době nouzového stavu pomohla uhasit pomoc z Kraje Vysočina. Krajský úřad mezi obce s rozšířenou působnosti distribuoval tisíce litrů AntiCovidu. Po těch se jen zaprášilo a obce ve velkém kupují další tisíce litrů zaručeného zabijáka virů.

» celý článek

V Dukovanech se bude razantně šetřit vodou

Publicistika - 24.04.2020

DUKOVANY (red) - Energetická společnost pokračuje v investicích, které zlepšují životní prostředí a roveň podpoří oživení české ekonomiky. Patří mezi ně mimo jiné významná opatření zaměřená na snížení spotřeby vody v Jaderné elektrárně Dukovany. Už v loňském roce se zde peníze vynakládané na efektivnější nakládání s vodou začaly projevovat. Další projekty startují letos a připravené jsou i na další roky.

» celý článek


Archiv zpráv