Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Agrofert staví pekárnu v Rosicích, zavře tu třebíčskou?

03.10.2016

TŘEBÍČ, PRAHA (pch) - Pekárna na severu Třebíče funguje od roku 1978. V současné době zaměstnává 130 lidí, což je podle našich informací nejnižší stav zaměstnanců v historii. Přitom zásobuje pečivem značnou část Kraje Vysočina. Od 1. října má nového ředitele, o kterém se říká, že bude tím, kdo pekárnu zavře.


O uzavření třebíčské pekárny, která je součástí společnosti Penam, jež patří do holdingu Afgrofert Andreje Babiše (ANO), se tiše mluví už minimálně od doby, kdy se začalo s výstavbou nové pekárny v Rosicích, která by měla během několika let tu třebíčskou zcela nahradit. Podle našeho zdroje z pekárny měl informovat o uzavření třebíčské provozovny interně sám generální ředitel Penamu. Podle těchto informací má třebíčská pekárna skončit do dvou let.

„V současné době je pro nás prioritou otevření nové moderní pekárny v Rosicích, čemuž věnujeme veškeré úsilí v daném regionu. O optimalizaci počtu pekáren nejednáme. Není to na pořadu dne,“ řekl Horáckým novinám tiskový mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Toto vyjádření lze samozřejmě chápat mnoha způsoby. „Na přímou otázku, jestli zavíráme Třebíč, říkám ne,“ dodal ještě Hanzelka. Jakou mají tato prohlášení váhu, ukáže tedy čas.

Penam loni snížil tržby o tři procenta na 3,5 miliardy korun. Ze zisku se firma propadla do ztráty téměř 440 milionů, provozní zisk však zůstal kladný přes 130 milionů korun, jak vyplývá z výroční zprávy. Ztráta je způsobená podle Agrofertu zaúčtováním opravné položky na finanční investice na Slovensku a v Maďarsku ve výši 550 milionů korun.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk