Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Výkon sopranistky Hany Škardové byl famózní.
(foto: Jan Uher)

Concentus Moraviae zahájil v bazilice sv. Prokopa

30.05.2011

Třebíč - Šestnáctý ročník hudebního festivalu Concentus Moraviae byl zahájen v třebíčské bazilice. Chrámu i Třebíči samotné se tím dostalo značné cti a nutno říci, že se svého úkolu zahajujícího města zhostila jak náleží. S defilé vlajek při slavnostním ceremoniálu účastnících se měst pomohli třebíčští skauti. Na pomoc jim rádi přispěchali i bratři a sestry z Havlíčkova Brodu, kteří zde byli na závodech.


Po slavnostním zahájení, při kterém přítomné přivítal i starosta hostícího města Pavel Heřman, začal koncert, který byl možná tím nejlepším, co tu zaznělo za několik let.

Program zahajovacího koncertu začal dílem Franze Schuberta Salve Regina, pokračoval Missa brevis a zakončen byl málo hraným Te Deum Antonína Dvořáka.

Skvěle sestavený program přijela do Třebíče přednést hudební tělesa i sólisté zvučných jmen. Filharmonie Brno, Český filharmonický sbor Brno se sbormistrem Petrem Fialou.

Salve Regina skvěle zapěla sopranistka Hana Škardová, Te Deum slovenská sopranistka Adriana Kohútková a bas Richard Novák. Bravurně dirigoval Švýcar Kaspar Zehnder. Jak sám pravil, není sice Slovan, ale ke slovanské a zvláště české hudbě má díky rodičům od dětství vřelý vztah.

Autor: Jan Uher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk