Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Historický okamžik právě nastává

04.06.2020

TŘEBÍČ (mach) - Dlouho očekávaná revitalizace Karlova náměstí konečně startuje. Tento týden město vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele. Už v srpnu se přípravné práce dotknou běžného života na náměstí. S dokončením revitalizace se počítá do konce září roku 2022.


„Po dvaceti letech různých úvah a debat, že by Karlovo náměstí mělo být revitalizováno, se dostáváme do fáze vyhlášení veřejné zakázky,“ konstatoval starosta Pavel Pacal. Revitalizace Karlova náměstí bude probíhat od 14. září 2020 do konce září 2022. Kompletně obnoveny budou nejen povrchy a mobiliář, ale zejména inženýrské sítě. „Práce jsou zkoordinovány do harmonogramu. Nebylo to úplně jednoduché, protože těch síťařů je tu opravdu velké množství – E-on, plynaři, Cetin, TTS, VAK a mnohé další – toto vše muselo zapadnout do jednoho celku,“ vyjmenoval Pacal. Samozřejmě se počítá i s realizací tolik diskutované nadčasové kašny ve tvaru prstence.

Veřejná zakázka bude dvoukolová. „Je to nástroj poslední dobou hojně využívaný při stavebních zakázkách. V prvním kole podají zájemci nabídku, po zkontrolování toho, zda splňují všechny kvalifikační předpoklady, postupují do druhého kola, které probíhá formou elektronické aukce, kdy vyvolávací cenou je nejnižší podaná nabídka z prvního kola a všichni mají možnost nabídkovou cenu snižovat až na jimi nejnižší přijatelnou úroveň,“ představil postup hledání dodavatele starosta.

Zahájení této obrovské investiční akce poznamená běžný režim života na náměstí už v závěru léta. V srpnu zahájí přípravné práce v přilehlých ulicích (např. Soukopova, Přerovského ad.). „Nejdříve bude uzavřeno náměstí od Jejkovské brány, poté se Jejkovská brána otevře a náměstí bude přístupné jednosměrně od Jejkovské brány směrem k Jihlavské bráně. V první fázi budou práce pobíhat v jižní – tedy horní části náměstí. Pak se bude postupovat do druhé části,“ připomněl v krátkosti Pavel Pacal.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk