Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Roman Mejzlík se na střídačku prvního týmu Horácké Slavie Třebíč vrací po dlouhých deseti letech. Současně bude i sportovním manažerem.
(foto: martin mutl)

Hokejisty převzal Roman Mejzlík

11.06.2020

Třebíč - Tragická událost v podobě náhlého úmrtí sportovního manažera a hlavního trenéra Radka Nováka donutila vedení hokejové Horácké Slavie Třebíč v úvodu letní přípravy urychleně jednat. Spolupráci nabídlo současnému trenérovi dorostu a juniorů Romanu Mejzlíkovi, který po krátkém rozhodování na nabídku kývnul. K asistentovi Jaroslavu Barvířovi se připojil před týdnem, kdy současně převzal i první tým třebíčského klubu.


Roman Mejzlík začínal s hokejem v Třebíči, ale ve dvaceti letech odešel talentovaný útočník do armádního týmu jihlavské Dukly, kde působil pět let, a kromě toho si zahrál šest zápasů v dresu československé reprezentace. Následně dvě sezóny strávil ve Zlíně, odkud se v ročníku 1995/1996 stěhoval do brněnské Komety, kde hrál další dva roky. Poslední dvě sezóny v nejvyšší české soutěži strávil zpátky v Jihlavě a pak odešel na dvě sezóny do Německa, kde si zahrál v Drážďanech a Memmingenu. Aktivní hráčskou kariéru uzavřel v soutěžním ročníku 2001/2002, kdy nastoupil ve 34 duelech v druholigovém týmu Havlíčkova Brodu.

Celou trenérskou kariéru spojil nový kouč Bílých hvězd s Třebíčí. Začínal v sezóně 2002/2003 u týmu dorostu a hned ve své první sezóně na střídačce si vyzkoušel i post asistenta trenéra prvního týmu. Až do současnosti působil Roman Mejzlík u dorostu, juniorů a mužů, kde většinou plnil roli asistenta a v soutěžním ročníku 2010/2011 nahradil na postu hlavního kouče Kamila Pokorného. Od sezóny 2011/2012 byl rovněž šéfem a později sportovním manažerem mládežnického hokeje Horácké Slavie.

„V úterý 2. června se k A mužstvu mužů Horácké Slavie připojil Roman Mejzlík. Nastupuje na pozici hlavního trenéra a zároveň sportovního manažera pro A mužstvo mužů. Postupně se bude seznamovat a zabudovávat do organizační struktury v oblasti prvního mužstva a zároveň ještě bude vykonávat práci na své současné pozici hlavního trenéra dorostu a juniorů. Jedná se o provizorní řešení, hlavně směrem k mládežnickým mužstvům, kdy HST musí během měsíců června a července najít definitivní obsazení postu pro novou sezónu 2020/21 u dorostu a juniorů. Horácká Slavia opět sází na svého odchovance a trenéra, dlouhodobě spjatého s klubem,“ řekl k doplnění trenérského týmu předseda klubu SK Horácká Slavia Třebíč Martin Svoboda.

„S Jardou Barvířem jsme v kontaktu už několik dní. Dalekosáhle jsme o možnosti mého nástupu debatovali. Ta situace se vyvinula, jak se vyvinula, okolnosti všichni známe. Nakonec jsem se tedy rozhodl tu nabídku přijmout. Věříme, že to bude dobré řešení. Co se týče přípravy, tam se nic zásadního měnit nebude. Samozřejmě máme s Jardou konzultace, ale není třeba dělat nějaké změny,“ sdělil nový trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Autor: martin mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk