Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Náklady na rekonstrukci sokolovny jsou dost vysoké

03.12.2015

Náměšť (ap) - Chátrající sokolovna v Náměšti, to byl po několik několik let tvrdý majetkový oříšek, který radnice a vedení Sokola loni rozlouskly třístrannou darovací smlouvou o převedení sokolovny do majetku města.


Tato transakce umožní městu investovat v následujících letech řádově asi desetimilionovou částku, potřebnou na zásadní rekonstrukci sokolovny. Sokolovna je totiž nejvýznamnějším kulturním sálem v Náměšti. „Máme za sebou asi šest jednání ohledně projektu na rekonstrukci sokolovny. Momentálně jsme ve stádiu, kdy architektonická kancelář zpracovávající návrhy, předložila pracovní skupině už druhý návrh, který je poměrně dost nákladný. Snažíme se minimalizovat prostředky, které bychom do toho mohli vložit a rekonstrukci etapizovat. Takže připravujeme materiály pro jednání orgánů města,“ informoval starosta Náměště Vladimír Měrka.

Zajímavostí třístranné smlouvy, uzavřené mezi městem, místní Tělocvičnou jednotou Sokol a Sokolskou župou plk. Švece je fakt, že po 25 letech od podpisu smlouvy sokolovna přejde automaticky zpět do majetku sokolů. Sokolovna má být ale i po uplynutí této doby využívána dalších 25 let převážně jen pro sportovní a kulturní účely. Nehrozí tedy, že by ji sokolové prodali třeba na sklady. Město má také po celých 25 let po navrácení budovy Sokolu na sokolovnu předkupní právo. Pokud by v tomto mezidobí místní TJ Sokola zanikla, přejde sokolovna do majetku župy.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk