Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Nová jednání o třebíčské vysoké škole

02.05.2016

TŘEBÍČ (kv) - Vzdělávací institut Praha, který před časem přišel s nabídkou převzetí Západomoravské vysoké školy, svou nabídku zopakoval. Rozhodovat o ní budou městští zastupitelé už tento čtvrtek.


A nebude to jediná nabídka. O svou účast na fungování vysoké školy projevila zájem i společnost Red Signál Invest, a. s., jejíž vlastnická struktura vede podle informací z obchodního rejstříku do Velké Británie a zastupuje ji Radek Šnábl.

Obě nabídky již projednala městská rada, ale žádný konkrétní závěr k nim nepřijala a nechává rozhodnutí až na zastupitelích.

Vzdělávací institut Praha, za který jedná Milan Jančík, předložil původně nabídku, ve které mimo jiné požadoval, aby se město zavázalo i nadále finančně dotovat chod školy. Oficiálně to byl důvod, proč město, respektive zastupitelé, jako jeden ze zřizovatelů ZMVŠ nabídku zamítlo. „Teď z návrhu smlouvy, kterou původně institut předložil, vypadla zmínka o tom, že by požadoval zajistit ze strany města pro školu v budoucnu finanční podporu. Aktualizovali také časový harmonogram, jinak se v nabídce nic zásadního nezměnilo,“ říká starosta města Pavel Janata. Nezměnilo se ani to, že nový nabyvatel odmítá převzít dluhy, které škola má.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk