Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Obecní dvůr v Rudíkově je v polovině své dostavby

23.03.2020

RUDÍKOV (mach) - Dvůr pod budovou obecního úřadu v Rudíkově prochází zásadní proměnou. V loňském roce se začalo se stavbou garáží pro obecní techniku a letos budou dokončena parkovací stání a bude dobudován samostatný objekt pro sociální zázemí denní místnost pracovníků.


Studie nového využití dříve neutěšeného prostoru vznikla v roce 2017. Letos bude definitivně hotovo. Nad garážemi vznikne parkovací plocha kupříkladu i pro návštěvníky obecního úřadu. „„Chtěli jsme proměnit obecní dvůr, aby už nebyl ostudou naší obce. Máme hotovou první část revitalizace obecního dvora“, vyjádřil se starosta Zdeněk Souček.

Zbývá dobudovat denní místnost a sociální zázemí pro obecní zaměstnance, dokončit parkovací stání na střeše garáží a celkově srovnat a upravit terén směrem ke vstupu do hlavní budovy. „Parkoviště mohou využívat i návštěvníci lékařské ordinace, která sídlí v budově úřadu,“ podotkl starosta. Projektovaná částka byla 5,28 milionů včetně DPH. Zhotovitelem je místní stavební společnost, která nabídla nejnižší částku, a to 6 milionů za kompletní dílo.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk