Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Oslava se zdá být zachráněna

19.12.2016

NÁMĚŠŤSKO (pch) - Povodí Moravy ukončuje veškeré kroky a dále se nebude jakkoliv zabývat záležitostí kolem plánovaného vodního díla Čučice na řece Oslavě. Toto měl sdělit pověřený generální ředitel Povodí Moravy Antonín Tůma starostovi Oslavan Vítu Aldorfovi. Ten tuto skutečnost oznámil na sociálních sítích.


Pro Oslavu a lidi bojující za zachování jejího unikátního údolí je to dobrá zpráva. Zdá se, že Oslava je zachráněna. Kontaktovali jsme Povodí Moravy o sdělení jejich stanoviska k celé věci. „Povodí Moravy, s.p. se už v minulosti mnohokrát vyjádřilo, že vodní dílo v lokalitě neplánuje a nikdy neplánovalo,“ sdělil nám tiskový mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař a dodal: „Nicméně v této věci se objevila řada spekulací, proto vyjádření adresované starostům, o kterém hovoříte, má jednoznačně deklarovat, že platí výše napsané. Jde tedy o potvrzení předchozích vyjádření.“ Slova hodná k zapamatování. „Je to snad ten nejlepší vánoční dárek, který jsme mohli dostat, a nejen my všichni, ale i naše děti a vůbec všichni ti, kteří přijdou v další cestě času,“ napsali organizátoři hnutí na záchranu Oslavy na sociálních sítích.

Události kolem plánované přehrady zlomily vaz generálnímu řediteli Povodí Moravy Janu Hodovskému, kterého 7. prosince ministr zemědělství Marián Jurečka odvolal. Petici proti možné přehradě podepsalo více než dvacet čtyři tisíc lidí. To se samozřejmě ministru zemědělství tři čtvrtě roku před volbami zrovna do krámu nehodí. Přehrada tak byla označena za osobní iniciativu právě odvolaného generálního ředitele.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk