Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Přípravy odstartovaly už letos

11.06.2020

OKŘÍŠKY (mach) - Příští rok se v Okříškách ponese v duchu významných výročí. Nejen že se mílovými kroky blíží 150. výročí železniční trati Znojmo - Okříšky, ale městys si zároveň připomene úctyhodné 650. výročí od první písemné zmínky o obci. Taková jubilea už stojí za pořádnou oslavu, s jejíž přípravou se začíná už nyní.


Přípravou oslav dvou významných výročí se zabývá rada městyse. Pomalu, ale jistě začíná dostávat jasné kontury. „Chtěli bychom vydat historickou knihu. Na její přípravě pracují historici. Kniha bude mapovat nejstarší historii Okříšek až do období první světové války,“ přibližuje starosta Zdeněk Ryšavý. S velkou odezvou se v posledních měsících setkává soukromá aktivita Virtuální muzeum Okříšek na sociálních sítích, kam lidé vkládají historické fotografie a pohlednice ze života městyse z dob dávno minulých. „Má to obrovský ohlas. Je tam spousta snímků a dosud nepublikovaných záběrů. Přímo se nabízí vydat i další publikaci z období první republiky. Byla by to obrazová knížka fotografií a pohlednic s doplněním textu,“ zvažuje další možnosti starosta.

Velikost oslavy bude přímo úměrná k finančním možnostem obce. Aktuálně s rozpočty nečekaně zamíchal koronavirus. „Uvidíme, co bude příští rok,“ podotýká Ryšavý. Zatím je v plánu kupříkladu kostýmovaný historický průvod (podobný proběhl 11. 9. 2011 u příležitosti 640. výročí), setkání rodáků, výstavy, zaměřené na historii či hasičské a sportovní závody a turnaje.

Oslavy budou o to bohatší, že vše bude současně slavit také železnice, a to 150. výročí od zahájení provozu tratě Okříšky – Znojmo. „Z hlediska rozvoje je pro nás železniční dráha zásadní. Rádi bychom oslavy propojili. Taková jízda historického vlaku přitáhne lidi,“ uvádí starosta Ryšavý s tím, že byl radou pověřen ke zjištění plánovaných oslav ze strany železničních drah a možným propojením plánovaných akcí.

Vyvrcholení oslav by mělo proběhnout v době tradiční poutě na začátku září. Doprovodné akce – sportovní utkání, výstavy a další ale budou probíhat v průběhu celého roku. „Máme v plánu pozvat i naše italské přátele ze spřátelené obce San Pier d´Isonzo ze severní Itálie,“ podotýká starosta. Snad už bude v příštím roce situace kolem pandemie Covid-19 dávnou minulostí a plánované přivítání italských přátel nic nezhatí.

Železniční trať Okříšky - Znojmo

Železniční trať Okříšky - Znojmo je jednokolejná neelektrifikovaná železniční trať, součást celostátní dráhy, spojující Znojmo a Okříšky. Nese číslo 241. Do provozu byla uvedena 23. dubna 1871 jako součást trati Rakouské severozápadní dráhy. Přímé spojení Berlína s Vídní přes Liberec plánovaly německé hospodářské kruhy koncem roku 1860. Kromě toho si Rakousko přálo krátké spojení Vídně s Baltským mořem a Severním mořem, na něž by se mohly napojit i střední Čechy se svými uhelnými doly a cukrovary. Roku 1908 byl provoz na trati zestátněn. Odstoupením části území po Mnichovské dohodě přešel úsek trati od Znojma po Šumnou k Německým říšským dráhám. Po druhé světové válce převzaly správu Československé dráhy, později České dráhy a od roku 2008 Správa železnic. V roce 2011 byla na trati vybudována nová zastávka Bohušice mezi stanicemi Jaroměřice nad Rokytnou a Moravské Budějovice. Po železniční trati Znojmo – Okříšky bývaly vedeny rychlíky. Ty stavívaly mimo stanici ve Znojmě a Okříškách též v Šumné, Moravských Budějovicích a Jaroměřicích nad Rokytnou.

Nejstarší historie Okříšek

Vůbec poprvé byly Okříšky zmíněny v testamentu moravského markraběte Jana Jindřicha, bratra císaře Karla IV., který pochází z 6. března 1371. V němž se píše o dnešních Okříškách jako o Okrzyessycz. Nezvyklý název vede k domněnce, že byl odvozen od výrazu obnovený – okříšený a že se jedná o městečko, které bylo budováno na základech původní starší obce, jež byla pustá, opuštěná. Testament stanovil dědický pořádek v markrabství po smrti Jana Jindřicha. Po jeho smrti však ihned došlo k prvním sporům o rozdělení správy zeměpanských statků. Tyto rozpory trvaly přes dočasné války a usmiřování až do roku 1411. Výdaje na války, ale i ty další nutné, vedly k tomu, že některé markraběcí statky byly hlavní příčinou převodu hradu Rokštejna a přilehlých obcí, jakož i Okrzyessycz, do majetku Hynka z Valdštejna. Po první písemné zmínce se nová informace o Okříškách objevila až roku 1466, kdy vyšlo další ustanovení o právu vlastnickém, jímž český král Jiří z Poděbrad dal majetek v Okříškách a Petrovicích jistému Mikuláši z Rochova. Tento rod držel panství Okříšky až do roku 1540.

Okříšky byly malá vesnička, založená v nadmořské výšce cca 480 m, kde se domy začaly stavět kolem rybníka a na mírném svahu stráně. Na vyvýšenině nad osadou se nacházela tvrz. Majitelé tvrze si zbudovali vně opevnění a pro svou potřebu také malý kostelík (současná poloha zámku a kostela). Pro pána tvrze a jeho rodinu byla v kostelíku určena tribuna v podobě kůru, do něhož byl přístup krytým můstkem přímo z tvrze. Renesanční tvář získalo panské sídlo až za Heinricha Rechenberka, který sídlil na Ţeleticích kolem roku 1576.

Z novodobé historie do rozvoje Okříšek významně zasáhla výstavba železnice, vedoucí z Vídně do Prahy roku 1871 a z Brna do Okříšek roku 1886. Tato železniční křižovatka přinesla trvalý nárůst obyvatel a domů. Obytná zástavba od původní osady se rozšiřovala směrem k nádraží a kolem silnice na Třebíč.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk