Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Třebíčská bude o prázdninách komplet

11.06.2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mach) - Během letních prázdnin se uzavře tříletý cyklus, v jehož závěru bude kompletně zrekonstruována Třebíčská ulice ve své horní částí. Obslužná komunikace, sloužící především majitelům rodinných domů, je aktuálně opravována v úseku od Havlíčkovy ulice po ulici Palackého.


Horní Třebíčská která je od průjezdní komunikace první třídy oddělena opěrnou zídkou, se nachází několik metrů nad její úrovní. Je to vlastně souběžná vozovka, která zajišťuje přístup k tamním rodinným domům. Desítky let se neopravovala. V posledních letech prochází postupnou kompletní obnovou. „Dělá se všechno, co je potřeba, kanály, vodovod, překlad kabelů. Komunikujeme během prací s obyvateli – lidem doporučujeme nové přípojky, přispíváme jim na materiál,“ shrnul starosta Vladimír Měrka.

Nejdříve prošel rekonstrukcí úsek od kruhového objezdu u benziny až po křížení s E.F. Buriana. Loni přišla řada na úsek od E.F. Buriana po Havlíčkovu včetně prostoru před mateřskou školou. Letos se dodělává poslední úsek od Havlíčkovy ulice po Palackého. Do budoucna na rekonstrukci horní části Třebíčské ulice naváže dlouho očekávaná rekonstrukce Palackého ulice, která je v přípravě.

Na budoucí rekonstrukci horní části ulice bylo myšleno již před lety, kdy se prováděla rekonstrukce průtahu. Už tehdy bylo myšleno na přípojky, které byly pro budoucí využití položeny za opěrnou zeď, aby se domy v horní části ulice mohly připojit na páteřní síť. Rozpočtované náklady byly odhadovány na téměř čtyři a půl milionu korun, stavba nakonec vyjde na dva miliony a sedm set tisíc. Hotovo bude v polovině července.

„Lidi by si přáli, aby se cesty spravovaly rychleji, ale není to úplně možné. V Náměšti je devadesát procent cest položených jenom v podstatě na hlíně. Nemá cenu měnit jenom povrch, musíme udělat i kufr. A tam se většinou dotkneme sítí a kabelů. Nemá cenu něco opravovat, když by se zároveň neprovedla i konstrukční vrstva vozovky. Proto tak pomalu, ale cílevědomě kus za kusem,“ vysvětluje starosta Vladimír Měrka.

Foto HoN: Martina Chromá

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk