Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Ondřej Smeykal a Miloš Dvořáček v akci.
(foto: Jan Uher)

V pondělí večer rozezněly lihovar zvuky bubnů a didgeridoo

27.05.2011

Třebíč - Dvojice alternativních muzikantů Miloš Dvořáček a Ondřej Smeykal nebyla v Třebíči poprvé. Svůj projekt představili již v únoru v restauraci U dubu a nyní po takřka tříměsíční přestávce jsme je mohli slyšet znovu.


V žádném případě se však nejednalo o opakování stejného prgramu. Jak nám řekli v rozhovoru, který v únoru Horáckým novinám poskytli, jejich program je experiment, který se neustále vyvíjí. Mezi dvěma návštěvami Třebíče stačili uskutečnit koncertní šňůru po Jižní i Severní Americe. Podle slov Ondřeje Smeykala na nich zanechala hlubší stopu ta jižní. „Lidé jsou nám tam daleko bližší. Jejich život je prostší a opravdovější než ve Spojených státech. Základní hodnotou je tam rodina a pak také samozřejmě dobré víno.

Vliv putování po americkém kontinentu byl patrný hned u první skladby, kdy didgeridoo posloužilo především jako buben a Miloš ho doprovázel zpěvem. Zpěvu bylo vůbec daleko více než při únorovém vystoupení. Až na jednu skladbu se jednalo o čirou improvizaci, která bezprostředně reagovala na náladu sešlosti.

Autor: Jan Uher
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk